روان‌شناسی ورزش

تاریخچه شنا

تاریخچه شنا

به عنوان یک ورزش شنا از عصر حجر توسط مردم مورد استفاده قرار می گرفته است. قدیمی ترین سبک سینه بند است .  در آن روزها ، البته این یک ورزش نبود. مردم برای جستجوی غذا و سرپناه مجبور به عبور از رودخانه ها یا موانع آبی بودند ، بنابراین شنا یک مهارت ضروری برای بقا بود. شنا برای اولین بار در دهه 1830 در بریتانیا به یک ورزش رقابتی تبدیل شد. پوشاک ورزشی نماتن بهترین تولیدی لگ زنانه که به فروش لگ ورزشی زنانه می پردازد شما را بیش تر با شنا آشنا می کند.

تاریخچه شنا

شنا یکی از قدیمی ترین ورزش هاست. شنا در پایان قرن 15 پدیدار شد. در سال 1515 ، یک مسابقه شنا در ونیز برگزار شد ، این یکی از اولین مسابقات شنا بود.

تکنیک های شناخته شده برای ما هنوز وجود نداشته است. تا اوایل قرن بیستم ، سبک های میانی بین سینه و سایر تکنیک های مدرن مانند ضربه جانبی در هنگام خوابیدن شناگر به پهلو استفاده می شد. شنا در برنامه اولین بازیهای المپیک مدرن در سال 1896 قرار گرفت و از آن زمان هیچ بازی تابستانی بدون این ورزش برگزار نشده است. فقط قوانین تغییر کرده است: چه لباس شنا را بپوشید ، چه فاصله ای را برای شنا کنید ، چگونه غواصی کنید. اولین نوع شنای المپیک سبک های آزاد (خزیدن) و سینه بود. پشت پا در سال 1904 اضافه شد.  شنای بانوان در سال 1912 در بازیهای المپیک اجرا شد. برنامه های زنان و مردان تقریباً یکسان است ، زیرا آنها دارای تعداد رشته های یکسانی هستند ، تنها با یک تفاوت: مسافت آزاد 800 متر برای زنان و 1500 متر برای مردان است.

تاریخچه شنا

تاریخچه شنا

در شنا ورزشی دو رشته وجود دارد: شنا در استخر (25 و 50 متر) و شنا در آب آزاد .

شنا به سبک های مختلفی طبقه بندی می شود: مانند سبک آزاد ، که در آن می توانید هر طور که دوست دارید شنا کنید.

مسابقات شنا در استخر چگونه است؟

زمانی برای بازی های المپیک 1908 لندن یک استخر 100 متری ساخته شده بود ، اما امروزه همه مسابقات شنا از استخرهای 25 و 50 متری تشکیل شده است. توجه داشته باشید که در بازیهای المپیک فقط از استخرهای 50 متری استفاده می شود. به هر حال ، در آب “کوتاه” ، رکورد ها معمولاً سریعتر از آب “طولانی” هستند ، زیرا شناگران بیشتر چرخش می کنند و به دلیل فشار دادن دیواره های استخر ، می توانند سرعت بیشتری داشته باشند. بنابراین ، ثبت جهانی برای استخرهای مختلف به طور جداگانه ثبت می شود. شنا مانند دو و میدانی دارای فصل است. بنابراین ، فصل پاییز و زمستان (سپتامبر-دسامبر) ، به طور معمول ، در استخرهای 25 متری و فصل بهار و تابستان (ژانویه-اوت)  در استخرهای 50 متری انجام می شود. خود مسابقات به برنامه های صبح و عصر تقسیم می شوند. در صبح گرم های مقدماتی وجود دارد ، و در شب نهایی.

نیازهای استخر

یک استخر باید از تعدادی استاندارد برخوردار باشد. نکات کلیدی عبارتند از: استخر باید 50 متر طول و 25 متر عرض داشته باشد تا بتوان آن را به ده مسیر 5/2 متری تقسیم کرد. عمق استخر حداقل 2 متر است و دمای آب از 25 درجه سانتیگراد تا 28 درجه سانتیگراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.